image 8

Kale Seramik (KALES) Halka Arz Olacak!

Spk başvurusu yapan Kale Seramik halka arz edilecek. Taslak izahnamesine göre değerlendirmeler şu şekilde olmuştur.

Sponsorlu Bağlantılar

Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi’nin 109.390.465 adet payı, eşit dağıtım yöntemiyle halka arz edilecek.

Ak Yatırım Menkul Değerler liderliğinde gerçekleştirilecek halka arz sonrası, şirket payları KALES koduyla, Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işlem görecek.

Sponsorlu Bağlantılar
image 8
kale seramik halka arz

KALES Halka Arz Detayları

Lot Miktarı; 109.390.465

Halka Arz Yöntemi; Eşit dağıtım

İşlem Göreceği Pazar; Yıldız Pazar

Halka Arz Kodu; #KALES kodu ile işlem görecek

Kale Seramik, halka arzdan elde edeceği gelirin kullanım alanlarını:

%50 Slab Sinterflex yatırımında,

%20 Kredi kapamaları için,

%15 Sürdürülebilirlik yatırımları için,

%6 Yurtdışı yatırımı için,

%5 Banyo yatırımı için,

%4 Frit yatırımları için değerlendirilecek.

Kale Seramik ile İlgili Şirket bilgileri

Türkiye’de seramik sektörünün kuruluşuna öncülük eden Kaleseramik, bu topraklarda üreten, bu topraklardan kazandığını yine bu topraklara yatıran 65 yıllık bir değer.

Türkiye’nin ilk seramik karo üreticisi olan Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş. 1957 yılında, ilk yer karosu üreticisi olan Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. ise 1972 yılında kuruldu.

Çanakkale Seramik, duvar karosunda kalitenin adı olurken, Kalebodur jenerik marka olarak sektörde yeni bir dönemi başlattı.

Çanakkale Seramik Fabrikaları A.Ş ve Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş. 2000 yılında “Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik Sanayi A.Ş” ismiyle tek çatı altında birleşti. Çanakkale Seramik ve Kalebodur markaları ile üretimini sürdüren Kaleseramik, yılda 68 milyon metrekare üretim kapasitesi ile tek bir alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik kuruluşudur.

Çan’da 1 milyon 250 bin metrekare açık alan ve 650 bin metrekare kapalı alanda kurulu 50 fabrikada üretimini sürdüren Kaleseramik, 26,3 milyon metrekare/yıl duvar karosu, 28,1 milyon metrekare yer karosu, 5,5 milyon metrekare granit seramik ve 1,8 milyon metrekare/yıl Sinterflek üretim kapasitesine sahiptir.

Yozgat’ta 562 bin metrekare açık alan ve 24 bin metrekare kapalı alanda kurulu fabrika 2007 yılı Haziran ayında üretime başlamıştır. Fabrika yıllık 6,2 milyon metrekare yer karosu üretim kapasitesine sahip.

50 değişik ebatta 1.900 çeşit yer karosu ve 60 değişik ebatta 2.200 çeşit duvar karosu üreten Kaleseramik, her yıl yaklaşık 200 çeşit yeni ürünü tüketicilerin beğenisine sunmaktadır.

Kaleseramik Anadolu’da 65 yıl önce sanayinin kuruluşuna öncülük eden bir şirket olarak, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Şirketi listesinde, bu yıl 180’inci sırada yer aldı.

!  Tavuk Dünyası Halka Arz Oluyor!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir