image 12

Bu Hafta Tedbir Kararı Olan Şirketler 30 Ocak – 3 Şubat 2023

Borsa İstanbul’da 5 hisseye kısıtlama kararı verdi. Bu şirketler ve aldıkları kısıtlamalar şu şekilde oldu. Borsa İstanbul, 5 şirketin hisselerine kısıtlama kararı getirdi. Kısıtlama gelen şirketlerden biri de, son halka arzlardan Oncosem Onkolojik oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Tedbir kararıyla işlem görecek şirketler:

  • Oncosem Onkolojik
  • Prizma Pres Matbaacılık
  • Rodrigo Tekstil
  • Gezinomi Seyahat
  • İntema İnşaat

Kısıtlama getirilen 5 hisseden 2’si ise, haftanın ilk işlem gününü tavan fiyatla tamamladı. Kısıtlama getirilen şirketlerin hisseleri BİST tarafından, Oncosem Onkolojik (ONCSM), Prizma Pres Matbaacılık (PRZMA), Rodrigo Tekstil (RODRG), Gezinomi Seyahat (GZNMI) ve İntema İnşaat (INTEM) oldu.

Sponsorlu Bağlantılar

Kap açıklamasına göre getirilen tedbir kararları şu şekildedir:

Oncosem Onkolojij #ONCSM

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ONCSM.E payları 31/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Prizma Pres Matbaacılık #PRZMA – Rodrigo Tekstil #RODRG

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında PRZMA.E ve RODRG.E payları 31/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

!  Bu Hafta Halka Arz Olacak Şirketler

Gezinomi Seyahat #GZNMI – İntema İnşaat #INTEM

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GZNMI.E ve INTEM.E payları 31/01/2023 tarihli işlemlerden (seans başından) 27/02/2023 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

image 13

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir