mackolik halka arz

Maçkolik Halka Arz Sonuçları

19-20 Ocak 2023 tarihinde talep toplama işlemlerini tamamlayan Maçkolik halka arz sonuçları açıklandı. Beklendiği gibi büyük bir katılım sağlanan bu halka arza toplamda 691.305 katılımcı başvuru yaptı. Peki kişi başı ne kadar hisse düştü?

Sponsorlu Bağlantılar

Maçkolik halka arz detayları için tıklayın.

Maçkolik Kaç Lot Verdi?

Yapılan açıklamaya göre kişi başı 4 yada 5 hisse düşmüştür. Yüksek katılım olduğu için son halka arzlara dağıtılan lot artık katılımcıları tatmin etmiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Maçkolik Halka Arz Sonuçları

ackolik İnternet Hizmetleri Ticaret A.Ş. (“Mackolik” veya “Şirket”) paylarının halka arzında 19 – 20 Ocak 2023 tarihleri arasında talep toplanmıştır.

Mackolik’in mevcut ortaklarından İstanbul Portföy Yönetimi A.Ş. Pre-IPO Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’nın sahip olduğu 8.500.000 TL nominal değerli 8.500.000 adet pay halka arz edilmiştir.

Mackolik paylarının mevcut halka arzında 1,00 TL nominal değerli payların halka arz fiyatı 38,00 TL olarak açıklanmış olup belirlenen halka arz fiyatı ile halka arz büyüklüğü 323.000.000 TL olarak gerçekleşmiştir.

Şirket Çalışanlarına tahsisat tutarının yaklaşık 1,3 katı, Bireysel Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 14,5 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının yaklaşık 60,2 katı, Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsisat tutarının 8,6 katı olmak üzere toplamda 31,5 kat filtrelenmemiş talep gelmiştir.

image 11
mackolik halka arz sonuçları

Maçkolik Halka Arz İşlem Tarihi

Maçkolik halka arz lot dağıtımları yapıldıktan sonra katılımcılar için diğer merak konusu maçkolik ne zaman işlem görecek oldu. Genel olarak halka arz tamamlandığı hafta işlem görmeye başlayan halka arzlara göre, maçkolik ‘in 26-26 Ocak 2023 tarihleri arasında işlem görmesi bekleniyor.

!  Bien Yapı Halka Arz Sonuçları

Tarih netleşince güncelleme yapılacaktır.

Maçkolik halka arz kaç liraydı?

Oransal dağıtım yapan şirketin halka arz fiyatı 38 tl idi. Bir lot karşılığı 38 tl ödendi.

Tüm spk bültenleri için tıklayın.

image 6
maçkolik halka arz sonuçları

Halka arz sonrası param iade olacak mı?

Evet, lotlar ile blokaj olan paradan kalan tutarlar 1-2 işlem gününde hesabınıza geçmiş olacaktır. Sorun yaşamanız durumunda ilgili kurum ile iletişime geçmelisiniz.

Diğer halka arzlar için tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir